Te Deum az esztergomi Szent Erzsébetben
Hálaadó Te Deummal zárta a 2025/2026-os tanévet az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola felső tagozata és gimnáziumi közössége. A vízivárosi intézmény ünnepsége az iskola igazgatója, a zászlóvivő diákok, az őket kísérő tanulók, valamint a 14-es Holló Cserkészcsapat tagjainak ünnepélyes bevonulásával vette kezdetét.
A szentmisét dr. Török Csaba, az Esztergom-Vári Nagyboldogasszony és Szent Adalbert Főszékesegyházi Plébánia plébánosa mutatta be. Szentbeszédében a hálaadás fontosságát állította középpontba: kiemelte, hogy a múltba révedés helyett a jövőre és a növekedésre kell fókuszálnunk, hiszen a folyamatos hátrafelé tekintés megkeseríti a szívet.
Az áldás előtt az iskolaközösség kifejezte háláját az elmúlt tanév során nyújtott folyamatos lelkipásztori támogatásért. A diákok és a nevelőtestület köszönetet mondott dr. Török Csaba plébános atyának, Bársony Árpád káplán atyának, Káplár Márton parókus atyának, valamint Ágoston Csaba és Ágostonné Apáti Gabriella református lelkipásztoroknak.
A tanévzáró ünnepség hagyományosan a kiemelkedő tanulmányi, közösségi és versenyeredmények elismerésének is teret adott. A Morus Szent Tamás-díjat Prantner Ákos, az intézmény öregdiákja adta át. Az iskola német nyelvi munkaközössége által alapított Lingvista-díjban részesültek a legkiválóbb nyelvi teljesítményt nyújtó diákok, míg történelem tantárgyból legkiemelkedőbb munkát végző tanulónak Ságiné Szlovák Erzsébet nevelési igazgatóhelyettes Katona István-díjat nyújtott át elismerésként. Gazdára talált az intézmény egyik legmagasabb szintű kitüntetése, Laude et Honestate díj is. Az Év Diákja díjat a nevelőtestület döntése alapján Farkas Lilla érdemelte ki.
Külön köszöntötték azokat a diákokat, akik gimnáziumi tanulmányaik során végig kitűnő bizonyítványt szereztek, közülük többen az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) is az élmezőnyben végeztek. Ugyancsak elismerésben részesült az a nagyszámú tanuló, aki két nyelvből is legalább B2 (középfokú), vagy akár két C1 (felsőfokú) típusú nyelvvizsgával büszkélkedhet.
Az intézmény fenntartója, a Budapesti Katolikus Intézményfenntartó Központ képviseletében Dóra Zoltán tanügyi igazgatóhelyettes ismertette a legutóbbi kompetenciamérés kiemelkedő eredményeit. A kimagasló egyéni teljesítmények, valamint a sikeres osztályközösségek jutalmazására a fenntartó összesen 3 150 000 forint értékű támogatást osztott szét az érintettek között.
Farkas Lilla 12. b osztályos tanuló Fenntartói Elismerő Oklevél kitüntetésben is részesült a következő indoklással: ” Tehetségéből és szorgalmából fakadó kimagasló teljesítményéért, mellyel 7. helyezést ért el a 2025/2026-os tanévben megrendezett Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) magyar irodalom versenyén”.
A hivatalos ceremónia végén Kürti Zoltán igazgató ünnepélyesen lezárta a 2025/2026-os tanévet. Szavait a diákok kitörő öröme fogadták, amellyel az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnáziumban hivatalosan is kezdetét vette a nyári szünidő.
A Serédi Jusztinián-díjat Gyetván Gábor plébános kanonok, az EKIF főigazgatója alapította. Minden évben az a 6., 8. vagy 10. évfolyamos diák és osztály kapja, aki az Országos Kompetenciamérésen a Főegyházmegye iskolái közül a legjobb eredményt éri el valamelyik mérési területen (matematika, szövegértés, természettudomány, angol nyelv, német nyelv, digitális kultúra, történelem), illetve az összesített rangsorban a legjobban szerepel.
Forrás: Kürti Zoltán igazgató úr, Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola







